Může být Outsourcing generování leadů dobrý nápad

 

Generování leadů je nepochybně kritickou součástí jakékoli marketingové strategie, ve skutečnosti 85 % B2B obchodníků říká, že generování potenciálních zákazníků je nejdůležitější výzvou jejich obsahového marketingu.

 

Generování leadů však může být celkem velká a časové náročná výzva, zejména proto, že neexistuje žádné univerzální řešení, pokud jde o generování leadů. Podívejte se na 4 strategie a tipy generování leadů

 

Pokud vlastníte firmu nebo vedete marketingové oddělení, je důležité, abyste zhodnotili rozsah svých schopností a rozhodli se, zda má větší smysl najmout a vyškolit někoho interního, aby prodával a marketoval váš produkt, nebo zda byste měli svůj marketing a generování leadů zadávat externě.

 

Existují výhody i nevýhody outsourcingu a věčné otázky jako „měl bych to udělat sám“ nebo „měl bych důvěřovat někomu jinému, aby to zvládl“. Je to problém, kterému mnozí majitelé a marketéři čelí při rozhodování, jak zlepšit své výsledky a možnosti generování leadů.

 

V tomto článku prozkoumáme výhody outsourcingu generování leadů, které vám pomohou rozhodnout se, zda je to pro vaši společnost a tým dobrá volba, nebo zda můžete dosáhnout svých firemních cílů interně.

 

Ale nejprve, co je to outsourcing?

eBook zdarma: Jak na generování leadů pro začátečníky [Ang]

 

Co je outsourcing v marketingu a v generování leadů?

Pokud je vaše společnost typu B2C (business-to-consumer), není zde prostor pro generování leadů.

 

Navíc, pokud jste investovali velké prostředky do školení interního marketingového a prodejního týmu, nebo pokud váš tým nashromáždil důkladné znalosti a odborné znalosti o vašem produktu, výhody nevyužití outsourcingu výrazně převáží náklady na najímání a školení těchto členů týmu.

In-house generování leadů nabízí největší kontrolu, když potřebujete být schopni analyzovat taktiku generování leadů a provádět změny za běhu, nebo pokud chcete monitorovat práci a pokrok svého marketingového týmu.

 

Společnosti, často k jejich vlastnímu překvapení, však zjistily, že přínosy outsourcingu generování potenciálních zákazníků skutečně převyšují náklady.

 

Pokud váháte s outsourcingem kvůli rozpočtovým obavám, zvažte toto: udržování interní práce generování leadů ve vlastní režii znamená, že budete muset najmout, vyškolit a zaplatit alespoň jednoho člena týmu pouze za tímto účelem. Efektivní školení může trvat až rok a stále je třeba zvážit režijní náklady.

 

Společnosti, které chtějí ušetřit peníze, se právě často obracejí na outsourcing generování leadů, aby za své peníze získaly více peněz. Pro společnosti, jejichž obchodní zástupci mají méně než roční zkušenosti s produktem nebo službou, bude outsourcing pravděpodobně generovat více potenciálních zákazníků díky pokročilým dovednostem a znalostem dodavatele.

 

Práce se správnými dodavateli a stanovením konkrétních kritérií znamená, že budete mít stejnou kontrolu, jakou byste měli, pokud by byli in-house – v tomto případě může být outsourcing chytrou strategií.

Vaši interní obchodníci sice mohou znát váš produkt dobře. Chyby se dějí, když začnete předpokládat, že vaši zákazníci vědí o vaší firmě stejně jako vy.

 

Tento způsob myšlení bolí vaše podnikání. V marketingu byste měli primárně předpokládat, že vaši zákazníci nevědí nic o vašich produktech nebo službách.

 

To představuje příležitost zpomalit a položit si otázku, jak nejlépe vzdělávat potenciální zákazníky. 63 procent společností uvádí, že jejich hlavní marketingovou výzvou je generování návštěvnosti a leadů. Zacílíte na ty, kteří ocení podrobnosti a data? Je vaše publikum složeno z vedoucích pracovníků, kteří dávají přednost dobrému doporučení?

 

Chcete-li získat pozitivní výsledky z vašeho úsilí o generování leadů, musíte být ochotni věnovat čas seznámení se se všemi aspekty svého publika – a také je o sobě učit. Někdy může malá pomoc z venčí udělat obrovský rozdíl.

 

To nás vede k velké otázce – Kdy zadávat outsourcing?

 

Kdy zadávat outsourcing – a kdy ne.

Jednou z hlavních věcí, které musíte zvážit při rozhodování, zda zadávat zakázky, je vaše personální obsazení. Mají vaši současní členové týmu dovednosti a schopnosti potřebné k vykonávání a zlepšování lead generation strategie?

 

Budete chtít zvážit in-house generování leadů, když ...

  • Máte zkušený tým, který se tomu může věnovat na plný úvazek.
  • Chcete-li, aby generování potenciálních zákazníků fungovalo tak, jak by mělo, potřebujete alespoň dva nebo tři zaměstnance, kteří se mohou zaměřit výhradně na cílení, obsah, lead management a plánování.
  • Vaši hlavní potenciální zákazníci už nyní pocházejí pomocí Inbound Marketingu – lidé, kteří naznačili svůj zájem, vyplněním formuláře na vašem webu.

 

Outsourcing generování leadů má smysl, když ...

  • Nemáte prostředky, které byste mohli věnovat personálnímu obsazení celého interního oddělení.
  • Vaše lead generation strategie potřebuje centrum navolávání studených kontaktů.
  • Máte kvalifikovaný postup a jste si jisti, že můžete vytvořit jeden pro generování potenciálních zákazníků s dalšími zúčastněnými stranami.
  • Chcete získat více leadů z webu

 

Pokud vaše potřeby nevyhovují ani jedné kategorii ...

  • Zvažte přechod. E-mail může být účinný nástroj generování nových leadů, zejména pro určité demografické údaje. Více než polovina dotázaných zákazníků v USA kontroluje své osobní e-mailové účty více než 10krát denně (v Evropě to nebude o moc jiné). Důrazně upřednostňují e-mail jako nástroj pro komunikaci novinek a informací od svých oblíbených společností. Pokud používáte e-mail jako primární nástroj komunikace s kontakty, ujistěte se, že jste určili někoho, kdo bude sledovat vaše doručené zprávy na plný úvazek a reagovat včas na všechny požadavky a plánování schůzek.

 

Výhody outsourcingu vedoucí generace se mohou sčítat. Outsourcing může ušetřit čas při vyhledávání, identifikaci nejkvalifikovanějších potenciálních zákazníků a vytváření schůzek mezi těmito potenciálními zákazníky a vašimi prodejci. Vaše týmy externích dodavatelů a interní prodejní týmy mohou společně pracovat na zkrácení doby a dosažení přiměřené účinnosti, čímž se vaše růstové cíle stanou dosažitelnějšími.

 

Ať už si nakonec vyberete outsourcingovou generování B2B leadů, interní tým nebo kombinaci obou, největší chybou, kterou můžete udělat, je přeceňování výhod a podceňování nákladů. Generování leadů vyžaduje zdroje, úsilí a trpělivost.

 

Společnost nemůže věnovat 10 hodin týdně generování leadů a očekávat velký úspěch. K vytvoření efektivního procesu je zapotřebí průřez zkušeností, znalostí a talentu napříč obory. Samozřejmostí jsou také nástroje generování leadů, které vám umožní automatizovat a zrychlovat celou komunikaci a proces generování leadů. Podívejte se na možnost jak generovat leady zdarma pomocí HubSpot Free CRM [Video]

 

Co si odnést z outsourcingu generování leadů na svém webu?

Když budete procházet svůj seznam pro a proti outsourcingu marketingu, uvědomte si, že nemůžete nic zkazit prvotřídními zdroji a silnou strategií exekuce. Pečlivě zvažte výhody a nevýhody outsourcingu, abyste našli rovnováhu mezi udržováním toho, co už teď děláte dobře pod svou střechou a outsourcingem sekundárních priorit, které může dodavatel udělat lépe.

 

Kam dál?

 

eBook: Jak na generování inbound ledů pro záčátečníky

 

Related Posts

21/11/2019

27/10/2019

Více zajímavostí?